بلوار آیت الله کاشانی، روبروی شاهین جنوبی، جنب بانک پاسارگاد، ساختمان روزت، طبقه 7، واحد 25

بوتاکس

تزریق بوتاکس به چین و چروک صورت بهترین روش برای جوانسازی پوست محسوب می‌شود. در این میان بوتاکس خط پیشانی و بوتاکس خط اخم از دسته تزریقات پرطرفدار در صنعت زیبایی به شمار می‌روند. این خدمات با کیفیت بالا در کلینیک تخصصی دکتر (نام دکتر) ارائه شده است. در این مطلب می‌خواهیم اطلاعات شما را درباره BOTOX ارتقا دهیم. بنابراین ضمن آشنایی با این روش درمانی با بهترین برندهای بوتاکس آشنا می‌شویم. همچنین درباره عوارض و سایر اطلاعات پیرامون این روش درمانی صحبت خواهیم نمود. پس این مطلب را از دست ندهید.

BOTOX چیست؟​

هر زمان لبخند می‌زنید، از عصبانیت اخم می‌کنید، به موضوعی فکر می‌کنید، غذا می‌خورید یا حتی زمانی که می‌خوابید، عضلات ریز شما دچار انقباض می‌شوند. در واقع از تولد تا مرگ اعصاب صورت در اطراف چشم، لب و دهان در حال حرکت است. اما این حرکات که در لحظات شادی، غم، خشم و … ایجاد می‌شود، به مرور باعث ایجاد خطوط ریز مختلفی نظیر خطوط پنجه کلاغی، خطوط عروسکی و یا چین و چروک‌های پویا می‌شوند. نکته دیگر این که این خطوط پس از پیدایش به تدریج بزرگتر و عمیق تر می‌گردند.

بوتاکس (BOTOX) نوعی سم است که از باکتری Clostridium botulinum تولید شده است. این سم در غلظت‌های بالا می‌تواند منجر به فلج عضلانی شود. متخصصین به این نوع فلج عضلانی بوتالیسم لقب داده‌اند، فلجی که در غلظت‌های بالاتر با مسمومیت غذایی نیز همراه است. تزریق BOTOX روی عضلات نواحی مختلف سبب کاهش انقباض در نقاط مدنظر شده و در نتیجه مشکلاتی چون چین و چروک دور چشم، پیشانی، قسمت‌های پایینی چهره و … به حداقل می‌رسد. به این ترتیب می‌توان به جوان سازی صورت کمک شایانی نمود.

به عبارتی دیگر یکی از عوارض تزریق بوتاکس فلج عضله می‌باشد که البته دانشمندان از این عارضه به سود انسان استفاده می‌کنند. دانشمندان با اضافه کردن مقدار کمی از این ماده در نمونه‌های رقیق شده (ضعیف شده) به از بین بردن چین و چروک کمک می‌کنند. این روش سبب ریلکسیشن و کنترل انقباض شده و توانسته طرفداران زیادی پیدا کند. جالب است بدانید FDA این روش درمانی را در اواخر دهه 1980 تایید نمود.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

جوان سازی به وسیله بوتاکس تنها چند دقیقه زمان می‌برد. شاید عجیب باشد اما در بسیاری از مواقع نیازی به بی حسی هم نیست، با این حال توصیه می‌شود برای جلوگیری از درد و ناراحتی بی حسی قبل از تزریق حتما انجام شود. در این صورت بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات مدنظر تزریق می‌شود، البته این کار باید توسط متخصص صورت بگیرد. لازم به ذکر است پیش از تزریق صورت باید از مواد آرایشی عاری بوده و با پد الکلی استریل شده باشد. پزشک متخصص ابتدا نواحی مناسب برای تزریق را تعیین کرده، سپس اقدام به جوانسازی آن نواحی می‌کند.

تماس با ما و رزرو نوبت

نقاط تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس ارسال سیگنال به عضلات را مسدود می‌نماید. در این صورت عضله مورد نظر تحت پالس‌های ایجاد شده منقبض نمی‌شود و این مساله باعث ریلکس شدن چین و چروک پوست صورت می‌گردد. به عبارتی ساده‌تر چین و چروک‌ها دیگر منقبض نشده و پوست جوان‌تر خواهد گشت. سم بوتولینوم با فلج عضلات زیر پوستی وظیفه این کار را برعهده دارد و دلیل صاف شدن چین و چروک‌ها می‌باشد، چین و چروک‌هایی که با اخم در میان ابروها یا روی پیشانی ایجاد می‌شوند یا در زمان خنده بر روی چشم و دهان ظاهر می‌شوند.

تزریق BOTOX در بعضی مواقع برای کاهش عرق کف دست یا زیر بغل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این ماده برای درمان برخی از بیماری‌ها نظیر لوچی، بلفارواسپاسم میگرن مزمن و … نیز کاربرد دارد.

مکان تزریق بوتاکس جهت درمان میگرن قسمت‌هایی از پوست سر محسوب می‌شود. اغلب ناحیه‌ای از سر که بیشتری احساس درد را دارد، برای این کار درنظر گرفته می‌شود. برای زیبایی صورت بوتاکس معمولا به نواحی پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌گردد. البته قبل از این کار باید عواملی نظیر ضخامت پوست، میزان چروک‌های ناشی از آفتاب سوختگی، عمق چین و چروک و … مورد ارزیابی قرار بگیرد.

بهتر است بدانید چروک‌های عمیق ناشی از آفتاب سوختگی و همچنین چروک‌های افتادگی صورت با بوتاکس بهبود پیدا نمی‌کنند. لازم به ذکر است بوتاکس پرکننده صورت (فیلر) نبوده و چین و چروک‌های موجود را پر نخواهد کرد، بلکه با جلوگیری از انقباض عضله از بروز چین و چروک جلوگیری می‌نماید.

نقاط بوتاکس

به طور کلی نواحی تزریقات بوتاکس شامل موارد زیر می‌شود:

  • خطوط پیشانی
  • خط اخم میان دو ابرو
  • خطوط روی گردن
  • خطوط ریز اطراف بینی و چانه
  • چروک‌های اطراف چشم موسوم به پنجه کلاغی
  • خطوطی که بر اثر کشیدن سیگار در اطراف لب ایجاد شده
  • دیده شده لثه در هنگام خنده که ظاهر نامناسبی دارد

نحوه تزریق بوتاکس صورت

تزریق BOTOX تنها چند دقیقه زمان می‌برد. این کار در بسیاری از مواقع نیاز به به حسی ندارد.در این صورت پزشک متخصص با یک سوزن نازک بوتاکس را به عضلات مدنظر و در نواحی تعیین شده تزریق می‌کند. تنها باید بدانید نواحی تزریق باید از هرگونه مواد آرایشی عاری باشند. همچنین استفاده از پد الکلی در نقاط مدنظر جهت استریل واجب است. تعیین نواحی تزریق نیز باید توسط پزشک انجام شود.

ماندگاری بوتاکس

اثر BOTOX تا 3 یا 6 ماه باقی می‌ماند، البته این مدت از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مدت زمان ماندگاری بوتاکس به عواملی نظیر عمق و میزان چروک‌ها، ناحیه تزریق و همچنین سن فرد بستگی دارد. این در حالی است که فعالیت تدریجی عضلات باعث آشکار شدن مجدد چین و چروک‌ها می‌شود، بنابراین ممکن است نیاز به تزریق دوباره داشته باشید. برای تزریق بهتر است از پزشک مشورت بگیرید تا فواصل هر تزریق را مشخص کند. نکته‌ی مهم برای دوام بیشتر بوتاکس مراجعه به کلینیک معتبر و تخصصی است، چرا که در این صورت اثرگذاری ماده بیشتر خواهد بود.

ماندگاری بوتاکس

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

یک متخصص پوست پیش از تزریق بوتاکس در یک جلسه معاینه و مشاوره اولیه به بیمار تمام اقدامات لازم پیش از انجام این درمان زیبایی را یادآوری خواهد کرد. با این حال ذکر مراقبت‌های پیشگیرانه قبل از انجام بوتاکس خالی از لطف نیست. بهتر است نکات زیر را مدنظر قرار داده و انجام دهید:

عوارض بوتاکس صورت

بدون شک هر اقدام زیبایی، چه تهاجمی چه غیرتهاجمی عوارض و پیامدهای مختلفی برای فرد به همراه دارد. تزریق بوتاکس نیز اگرچه یک روش ایده آل برای از بین بردن چین و چروک محسوب می‌شود، روشی که به صورت کاملا بی خطر و بدون نیاز به جراحی انجام میگردد، اما به هر حال عوارض خاص خود را دارد. البته بوتاکس یک اقدام زیبایی کم عارضه می‌باشد، به طوری که اغلب عوارض آن تنها ناشی از ورود سوزن به پوست خواهد بود. در ادامه این عوارض را با هم بررسی می‌کنیم:

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بهترین زمان تزریق بوتاکس

تزریق BOTOX برای سنین 18 سال و بالاتر توسط FDA مورد تایید قرار گرفته است. بسیاری از افراد این اقدام درمانی را از سن 30 سالگی آغاز می‌کنند، در حالی که بسیاری دیگر از اواسط دهه دوم زندگی اقدام به بوتاکس می‌نمایند. با این تفاسیر بهترین زمان برای انجام بوتاکس در هر فرد متفاوت است. به طور کلی افرادی که زیاد از عضلات صورت استفاده می‌کنند و به اصطلاح میمیک قوی‌تری دارند، احتمال بروز چروک بسیار بیشتر است. این افراد بهتر است قبل از عمیق شدن چروک‌ها اقدامات درمانی را آغاز کنند.

در این میان برخی از افراد لایف استایل ناسالمی دارند، مداوم در معرض آفتاب قرار می‌گیرند، الکل یا سیگار مصرف می‌کنند یا … . این افراد از اواسط دهه دوم زندگی نیاز به تزریق پیدا می‌کنند. جالب است بدانید در کشورهای توسعه یافته نظیر آمریکا بسیاری از جوانان از سن 18 الی 20 سالگی بوتاکس را شروع می‌کنند تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری نمایند. البته در بسیاری از افراد یک باور غلط وجود دارد که تا چروک‌ها عمیق نشده باشد، نیازی به بوتاکس نمی‌بینند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

تزریق بوتاکس با درد بسیار جزئی همراه است. این درد از ورود سوزن بسیار نازک به پوست نشات می‌گیرد و به طور کلی تحت 3 تا 7 روز دوام پیدا می‌کند. پس از این مدت و اثر بوتاکس روی نواحی مدنظر درد نیز به تدریج از بین می‌رود. البته مدت زمان درد در برخی از افراد بیشتر بوده و تا 2 هفته استمرار پیدا می‌کند. اگرچه در اکثر افراد پس از این مدت اثر بوتاکس مشخص می‌شود، اما در برخی مواقع نیاز به ترمیم تزریق احساس می‌شود. این موضوع باید تحت نظر پزشک بررسی شود.

چه کسانی کاندید استفاده از بوتاکس نیستند

ban botox

سوالات متداول

بهترین مارک بوتاکس چیست؟

بهترین برندهای بوتاکس عبارتند از:masport , duston Xeomin، Dysport و Juvederm. این برندها اغلب در دسته شل کننده‌های چین و چروک دسته بندی می‌شوند. این در حالی است که Juvederm نوعی فیلر پوستی تزریقی بر پایه هیالورونیک اسید می‌باشد.

تزریق بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

با انجام بوتاکس نوعی سم به نام بوتولینوم نوع A وارد عضلات شده و آن‌ها را به صورت موقت فلج می‌نماید. بوتاکس می‌تواند در پیشانی و در میان چشم‌ها تزریق شود. این درمان زیبایی برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های عمودی میان چشم است. پس از 1 تا 2 روز از درمان عضلات به آرامی شل شده و پوست شروع به صاف شدن می‌کند. اما برای مشاهده نتیجه نهایی باید حدود 7 تا 10 روز صبر کنید. پس از یک هفته تا 10 روز نتیجه اصلی قابل رویت خواهد بود. هر زمان چین و چروک‌های روی پیشانی به طور کامل شل شد، می‌توان انتشار داشت که حدود 3، 4 یا حتی 6 ماه پایداری داشته باشد.

تفاوت بین بوتاکس و ژل چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس هر یک روشی برای حذف چین و چروک سطح پوست و جوانسازی محسوب می‌شوند. لیفت صورت به وسیله بوتاکس نورون‎‌های مربوط به عضله را موقتا مسدود می‌نماید. این کار منجر به شل شدن عضله در آن ناحیه می‌شود و در نتیجه چین و چروک‌های آن قسمت از صورت از بین می‌رود. این در حالی است که ژل به قسمتی که دارای چین و چروک است، تزریق می‌شود و باعث ایجاد توده حجمی و از بین رفتن خطوط نازیبا می‌گردد. به طور کلی درمان بوتاکس 5 تا 8 ماه پایداری دارد، اما تزریق ژل می‌تواند 6 تا 18 ماه دوام داشته باشد.

آیا تزریق بوتاکس در پیشانی دردناک است؟

سوال بسیاری از افراد این است که آیا تزریق BOTOX با درد همراه می‌باشد؟ صد البته هر نوع تزریقی با درد همراه است، با این وجود سوزن‌هایی که برای بوتاکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار نازک بوده و در نتیجه درد کمی را تحمیل می‌کند. توصیه می‌شود حدود 10 تا 20 دقیقه پیش از شروع تزریق ناحیه مدنظر را به وسیله کرم بی حسی موضعی و یا کمپرس سرد بی حس نمود. در این شرایط میزان درد به کمترین مقدار ممکن می‌رسد.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس به صورت زنان

با وجود اینکه بسیاری از افراد خیل زود و از سنین 20 و 30 سالگی درمان‌های پیشگیرانه را شروع می‌کنند، اما در واقع هیچ سن جادویی برای تزریق وجود ندارد. در واقع شما باید روی پوست و ویژگی‌های آن تمرکز کنید. هر زمان متوجه شدید خطوط ریز در حال شکل گرفتن است، باید درمان را آغاز کنید. به عبارتی بهترین زمان زمانی است که چین و چروک‌ها در صورت شما آشکار می‌شوند. در این صورت بهترین روش پیگیرانه بوتاکس است. بوتاکس برای افراد 18 سال به بالا مورد تایید قرار گرفته است و بسیاری از متخصصین معتقدند این روش درمانی باید از اواسط یا اواخر دهه 20 یا اوایل دهه 30 شروع شود.

آیا می شود بوتاکس را روی گونه ها تزریق کرد؟

بوتاکس بیشترین اثرگذاری را روی چین و چروک‌های بالا صورت ایجاد می‌کند. این خطوط شامل خط عمودی ( 11 ) میان ابروها، خطوط افقی پیشانی و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم هستند. بسیاری از افراد درمان چین و چروک اطراف چشم را بوتاکس گونه تلقی می‌نماید که این روش با فیلر گونه تفاوت‌هایی دارد. فیلر گونه تزریقی برای افزایش حجم نواحی بالا و اطراف گونه‌ها است. این روش منجر به ایجاد یک ساختار استخوانی هم می‌شود. با تزریق حجم زیر لایه پوستی فیلر گونه قادر است چین و چروک و خطوط ریز را از بین ببرد.

تزریق بوتاکس در زیر چشم تا چه میزان موثر است؟

طبق یک پژوهش در سال 2003 تاثیر تزریق BOTOX در زیر و اطراف چشم برای کاهش چین و چروک در این نواحی بررسی شد. در این پژوهش 19 شرکت کننده خانم حضور داشتند. این پژوهش منجر به کسب نتایج جالبی شد. افرادی که در پلک تحتانی و ناحیه پنجه کلاغی تزریق انجام داده بودند، تاثیر بیشتری از افرادی که تنها در پلک تحتانی تزریق داشتند دریافت کرده بودند. این آزمایش ثبات کرد تزریق بوتاکس سبب کاهش چین و چروک در پلک تحتانی خواهد شد. البته تحقیقات پیرامون تاثیر بوتاکس برای زیر چشم بسیار اندک است.

رضایت مشتری های عزیز از خدمات

رضایت مراجعه کننده بخش بوتاکس

تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس کامل صورت

تزریق بوتاکس مصپورت

تزریق بوتاکس پیشانی
بوتاکس کامل صورت
تزریق بوتاکس مصپورت

تغییرات زیباجویان عزیز

فرم رزرو و مشاوره

تلفن تماس:
۰۲۱-۴۴۰۵۰۷۸۸
۰۲۱-۴۶۱۰۲۶۸۰
۰۹۱۲۵۳۵۶۵۹۲

● ساعات کاری: از ۸ صبح تا ۸ شب
● پنجشنبه‌ها تا ساعت ۲ بعدازظهر

درج پیام در سایت