بلوار آیت الله کاشانی، روبروی شاهین جنوبی، جنب بانک پاسارگاد، ساختمان روزت، طبقه 7، واحد 25

هایفوتراپی

همه چیز در مورد هایفوتراپی

در سال های اخیر، از روش های مختلفی برای افزایش استحکام و جوانسازی پوست استفاده می شود. یکی از جدید ترین راه ها برای افزایش زیبایی پوست صورت، هایفو تراپی و یا به طور خلاصه هایفو است. هایفوتراپی، یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی لیفت صورت است که می تواند یکی از اصلی ترین گزینه های جایگزین برای روش جراحی باشد. این روش درمانی، در بیش از 90 کشور برای لیفت کردن پوست صورت و گردن و همچنین بهبود ظاهر و چین و چروک روی دکلته استفاده می شود. این روش به شما کمک می کند ظاهری جوان تر و شاداب تر داشته باشید و 5 تا 10 سال جوان تر به نظر برسید.  

icon About

هایفوتراپی چگونه کار می کند؟

در روش هایفو، انرژی اولتراسوند باعث تولید کلاژن در ناحیه میانی پوست(درم) و همچنین انقباض فاسیای عضلات صورت می شود. این انقباض فاسیای عضلات صورت، موجب لیفت سریع پوست صورت می گردد. 2 تا 6 ماه بعد از هایفوتراپی، کلاژن های ساخته شده توسط اولتراسوند، پوست را جوانسازی می کنند. ویژگی منحصر به فرد هایفوتراپی که موجب اهمیت و ارزش آن شده، این است که در این روش سطح خارجی پوست آسیبی نمی بیند و دست نخورده باقی می ماند. این ویژگی، به این دلیل ایجاد شده است که سطح انرژی امواجی که در هایفوتراپی استفاده می شود آنچنان بالا نیست که باعث سوختگی پوست در نقطه برخورد شود. با وجود کم انرژی بودن امواج اولتراسوند، وقتی این امواج در عمق پوست با یک دیگر برخورد کرده و کانونی می شوند، اثر هم دیگر را تشدید می کنند. این تلاقی امواج در عمق 1.5 تا 4.5 میلی متری پوست، باعث تولید حرارت با درجه 65 تا 70 می شود که الیاف کلاژن و سلول های موجود در آن نقطه را منعقد می کند.

هایفو روی چه لایه هایی از پوست اثر می گذارد؟

امواج اولتراسوند کانونی شدت یافته، روی سه لایه مختلف از پوست اثر می گذارند. این سه لایه عبارتند از: لایه SMAS، لایه درم تحتانی و لایه درم فوقانی. با توجه به این که عروق خونی و اعصاب در این لایه ها وجود ندارند در هایفوتراپی هیچ آسیبی به آن ها وارد نمی شود. در ادامه بیشتر در مورد اثرگذاری هایفو بر روی هریک از این لایه ها صحبت می کنیم.

سیستم عضلانی اپونوروتیک سطحی(SMAS)

این لایه از بافت پوست، لایه ای است که جراحان پلاستیک برای عمل لیفت و کشیدن پوست صورت روی آن کار کرده و آن را کشیده و فشرده می کنند. در روش هایفوتراپی انرژی امواج، پوست را گرم کرده و آن را برای تولید کلاژن و الاستین تحریک می کند که این عمل باعث سفت شدن پوست زیرین می شود. این کار پوست را سریعا لیفت کرده و طی 2 تا 3 ماه بعدی، بخاطر تولید مداوم کلاژن، بهبود بیشتری به آن می بخشد.

لایه درم تحتانی

یکی دیگر از لایه های پوست که هایفو روی آن اثر گذار است، لایه ی درم تحتانی یا Dermis می باشد. این لایه در زیر بالایی و بیرونی ترین لایه پوست قرار دارد. روش هایفو، با بازسازی کلاژن و الاستین چین و چروک ها را بهبود داده و باعث لیفت و جوانسازی پوست می شود.

لایه درم فوقانی

با اثرگذاری امواج هایفو، در این لایه کلاژن و الاستین تولید می شود که بهبود چین و چروک و بسته شدن منافذ باز پوست را در پی دارد؛ به علاوه با این روش، خاصیت کشسانی و ناهمواری های بافت پوست در این لایه نیز، بهبود پیدا می کند.

کاربرد های هایفوتراپی

هایفوتراپی روی قسمت های مختلف صورت، مانند پیشانی،گردن ،بالا و پایین صورت انجام می شود. ایمنی و کارایی این روش با مطالعات بالینی بیش از 600000 درمان در جهان اثبات شده است. یکی دیگر از کاربردهای هایفو، کاهش چربی به صورت غیر تهاجمی و غیر جراحی است. در این روش، متمرکز شدن انرژی و تولید حرارت در لایه های چربی، باعث نکروز سلول های چربی شده و این سلول ها را در نقاطی که مشکل ساز شده است به صورت انتخابی حذف می کند.

صورت، اصلی نقطه بدن برای انجام هایفوتراپی است و از هایفو به طور کلی برای بهبود مشکلات پوستی زیر استفاده می شود.

 • لیفت غبغب
 • لیفت صورت
 • خطوط آرواره ها
 • رفع شلی پوست
 • رفع منافذ باز پوست
 • رفع افتادگی ابرو (لیفت ابرو)
 • رفع خطوط ریز و چین و چروک
 • از بین بردن خطوط روی گردن
 • رفع چین و چروک پیشانی
 • خطوط مبهم فک (ایجاد شکل Vصورت)
 • رفع خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز دور چشم)
 • بهبود کشسانی و رفع ناهمواری های بافت پوست
 • رفع خطوط نازولابیال (چین و چروک های دور دهان)

مزایای هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی از موثر ترین و بهترین روش های لیفت صورت بدون جراحی است؛ که علاوه بر رفع مشکلات فعلی پوست، مانند چین و چروک و شلی و افتادگی به تولید بیشتر کلاژن و افزایش کیفیت پوست نیز کمک می کند. از اصلی ترین مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایج این روش ماندگار است
 • فقط در یک جلسه انجام می شود.
 • نیاز به بستری ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود.
 • درد غیر قابل تحملی ندارد و به بی حسی موضعی نیازی نیست.
 • هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و … روی پوست ایجاد نمی کند.
 • یک روش غیر جراحی است و عوارض جراحی مثل کبودی، خونریزی و … را به دنبال ندارد.
 • هایفو کاملا امن بوده و هیچ نوع اشعه ای ندارد. این تکنولوژی با امواج صوتی اولتراسوند کار می کند که مانند سونوگرافی بی خطر است.
هایفوتراپی

هایفوتراپی مناسب چه افرادی است و چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

افتادگی خط ابرو و یا افتادگی پوست پلک، معمولا از اولین نشانه های شروع پیری پوست هستند. هایفوتراپی، برای افرادی مناسب است که این نشانه های پیری در پوست آن ها بروز کرده و یا سفتی و استحکام پوستشان کاهش پیدا کرده است. ممکن است تصور شود هایفوتراپی با امواج اولتراسونیک، نتایج عمل جراحی را بهتر می کند که تصوری اشتباه است؛ اما اثبات شده است که هایفوتراپی، یک راه مناسب برای افرادی است که به دنبال راهی غیر از جراحی برای لیفت صورت می گردند.

انجام هایفو تراپی برای چند دسته از افراد توصیه نمی شود. این دسته ها عبارتند از:

 • خانم های باردار
 • افرادی که پروتز فلزی و یا استنت قلبی دارند
 • افراد مبتلا به بیماری هایی مانند صرع
 • افرادی که زخم یا تبخال فعال در محل درمان دارند.

تماس با ما و رزرو نوبت

آیا هایفو به بیهوشی، بی حسی و زمان ریکاوری بعد از عمل نیاز دارد؟

 • با توجه به اینکه هایفوتراپی یکی از روش های اصلی لیفت صورت، بدون جراحی و درد است، به هیچ گونه بی حسی و یا بیهوشی نیاز ندارد و مراجعه کننده بلافاصله بعد از جلسه درمان، می تواند به فعالیت روزمره خود برگردد .

میزان ماندگاری اثر هایفوتراپی چقدر است؟

عوامل زیادی وجود دارد که میتواند میزان ماندگاری و اثر بخشی هایفوتراپی را کاهش و یا افزایش دهد. از جمله ی این موارد تاثیرگذار، می توان به سن، مقدار افتادگی پوست، سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته های کلاژن موجود در پوست اشاره کرد.

نتایج هایفو، در لحظه قابل مشاهده است و تا 6 ماه پس از جلسه درمانی به تدریج بهتر و بیشتر این اثر مشهود می شود. پس از 6 ماه، با توجه به سن، جنس و نوع پوست افراد، تاثیر هایفوتراپی 2 تا 3 سال بعد هم می تواند قابل مشاهده باشد .

هایفوتراپی به مراتب، خطرات و هزینه های کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت دارد؛ اما نتایج آن برای هر فرد متفاوت است. این نتایج، ممکن است برای فردی دائمی و برای فردی دیگر دارای اثر طولانی مدت نباشد و به روش های مکرر نیاز باشد.

عوارض جانبی هایفوتراپی چیست؟

بزرگ ترین افتخار تکنولوژی هایفو این است که هیچ آسیب و عارضه ی پوستی، مانند لک و زخم و … ایجاد نمی کند. این تکنولوژی فقط روی لایه های زیرین پوست اثر گذاشته و باعث لیف، جوانسازی و افزایش قوام آن می شود. هایفوتراپی عوارض بسیار ناچیزی دارد که معمولا موقتی و بسیار ملایم هستند. از جمله عوارضی که ممکن است پیش بیاید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی پوست برای چند ساعت پس از درمان
 • تورم خفیف و یا احساس گز گز برای چند روز بعد از درمان
 • حساسیت به لمس برای چند روز تا چند هفته پس از درمان

آیا انجام هایفوتراپی خطرناک است؟

اولتراسوند از 50 سال قبل تاکنون در حوزه ی پزشکی استفاده می شود. تکنولوژی هایفو با سونوگرافی یکی بوده اما تنظیمات و اثرات آن با سونوگرافی متفاوت است. با توجه به اینکه در هایفوتراپی از هیچ اشعه نوری استفاده نمی شود و فقط این امواج صوتی هستند که لایه های پوستی را تحت تاثیر قرار می دهند، می توان به ایمن بودن این روش کاملا مطمئن بود.

 

آیا انجام هایفو با درد همراه است؟

انجام هایفو، ممکن است با ناراحتی جزئی همراه باشد که بعضی از افراد آن را پالس های الکتریکی کوچک و خفیف توصیف می کنند. اگر نگران ایجاد درد در حین هایفو هستید، پزشک ممکن است یک استامینوفن(تینول) یا یک داروی ضدالتهاب غیر استروئیدی(NSAID)  مانند ایبوپروفن(ادویل) را برای شما تجویز کند که قبل از شروع درمان مصرف کنید. علاوه بر موارد گفته شده، از پماد توپیکال لیدوکائین برای بی حسی موضعی نیز می توان استفاده کرد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی چقدر است؟

برای افرادی که شلی و افتادگی پوست خفیف تا متوسط دارند، یک جلسه هایفو کافی می باشد؛ اما افرادی که افتادگی پوست بیشتری دارند، در صورت تمایل می توانند یک جلسه دیگر پس از 6 ماه، هایفو تراپی را تکرار کنند.

زمان لازم برای اثرگذاری هایفو چقدر است؟

لیفت صورت شخص مراجعه کننده، درست بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمان، کاملا واضح و مشهود است که به آن نتایج سریع الاثر هایفو می گویند. هایفوتراپی علاوه بر نتایج سریع، نتایج دیررسی هم دارد که تا حدود 3 ماه ادامه دارد و تا 6 ماه بعد کامل می شود. در روش هایفوتراپی به این دلیل که سلول های داخلی پوست وادار به تولید کلاژن و الاستین بیشتر می شوند، اثر واقعی درمان حدود 3 ماه بعد از هایفوتراپی مشاهده می شود.

نتایج انجام هایفوتراپی چیست؟

  • رفع غبغب
  • لیفت گونه ها
  • رفع افتادگی پلک بالا
  • لیفت ابرو ها
  • سفت و محکم شدن پوست صورت
  • رفع چین و چروک های صورت و بالای گردن
  • رفع افتادگی های زیر چانه
  • رفع چروک های کنار های خارجی چشم ها
  • کم شدن عمق خطوط خنده و غم(رفع افتادگی گوشه های لب)
12121212

روش اثرگذاری هایفو چگونه است؟

روش اثرگذاری هایفو به این صورت است که با استفاده از امواج ماورای صوت، بر روی یک نقطه ی مشخص و بسیار کوچک در لایه های داخلی پوست، گرمای شدید ایجاد می کند و آن را هوشیارانه تخریب می کند.

اگر کاغذی را مدتی طولانی در معرض نور خورشید قرار دهیم، اتفاقی نمی افتد؛ اما اگر با یک ذره بین نور را در نقطه ای کوچک متمرکز کنیم، کاغذ فورا آتش می گیرد. روش کار هایفو نیز به همین صورت است؛ یعنی در یک نقطه خاص از بافت پوست، حرارت متمرکز شده و بالا می رود؛ اما در دیگر نقاط هیچ گرمایی ایجاد نمی شود و آسیبی نمی بیند.

برای درک بهتر مکانیسم هایفوتراپی، مثال دیگری که وجود دارد، سازوکار دستگاه ماکروویو است. البته امواج ماکروویو، مواد غذایی را به صورت مداوم هدف قرار می دهد؛ اما در هایفوتراپی مدت شلیک امواج اولتراسوند به هر یک از نقاط هدف، فقط کسری از ثانیه است و نقاط مجاور بعدی هم به همین صورت بعد از آن مورد هدف قرار می گیرند. با توجه به اینکه تمام این اتفاقات در زیر پوست رخ می دهند، سطح بیرونی پوست کاملا سالم و بدون عارضه باقی می ماند.

فرم رزرو وقت و مشاوره رایگان